NIU U-Series U1
De U is niet langer in productie.
De U is een elektrische smart scooter gemaakt door een innovatief Chinees bedrijf dat is opgericht door de voormalige CTO van Baidu (het Chinese Google) en een voormalig medewerker van Microsoft. Hun doel is om een elektrische scooter van hoge kwaliteit te creëren met de nieuwste technologieën en ontwerpen.
De U1 is gemaakt met behulp van de nieuwste ontwerpwetenschap en -technologieën. Alle onderdelen van de scooter, inclusief het ontwerp en de motor, zijn geoptimaliseerd voor gebruik in de stad en zijn gemaakt op basis van een studie met 150.000 rijders en meer dan 1 miljoen kilometer aan gebruiksgegevens van NIU's populaire scooters uit de N-serie en M-serie. Het resultaat is een scooter die speciaal is gebouwd voor de stad.
De scooter heeft een kaal frame dat is gebouwd om uitzonderlijke sterkte en draagvermogen te bieden. Het geeft de scooter torsiestijfheid en lage stijfheid in de lengterichting, wat resulteert in een optimale rijervaring.
De U1 is voorzien van een 1.500 watt geoptimaliseerde Bosch elektromotor die een rendement van 92,6% levert. De motor is op maat gemaakt in een gezamenlijk onderzoek en ontwikkeling tussen NIU en Bosch met behulp van de studiegegevens van NIU. De motor is verbeterd met een motorslotinnovatie die zorgt voor antidiefstal.
De U1 is voorzien van Panasonic 18650 Lithium-ion accu's, van hetzelfde type als de accu's in de Tesla Model S. De accu's leveren een bereik van 35 km . NIU geeft 2 jaar garantie op de accu's.
De U1 is voorzien van een draadloze sleutel waarmee de scooter op een afstand van 50 meter kan worden vergrendeld en ontgrendeld.
De scooter is voorzien van een 6-assige bewegingssensor om diefstal te voorkomen. Samen met GPS is het systeem in staat om ongeoorloofde bewegingen van de scooter nauwkeurig te detecteren en diefstal te voorkomen.
Net als Tesla-auto's is de scooter uitgerust met een met de cloud verbonden controller die de gezondheid van de scooter in realtime bewaakt en diagnosticeert en voorziet in Over-The-Air-updates om de scooter te upgraden met nieuwe functies.
Pedaal-fiets
In China is de scooter voorzien van monteerbare noodfietspedalen waarmee de bestuurder door kan rijden als de accu leeg is. Bekijk op YouTube
De scooter kan worden opgeladen bij elk normaal stopcontact.
De U1 heeft extra aandacht gekregen voor veiligheid. De scooter is voorzien van een EBS remsysteem voor een remweg van slechts 1,4 meter. Het systeem voorziet ook in een Kinetic Energy Recovery System (KERS) of regeneratief remmen waarbij energie van het remmen wordt teruggevoerd naar de batterij.
De U1-koplamp maakt gebruik van de allernieuwste silicium op silicium LED-technologie. Deze technologie zorgt voor meer helderheid terwijl het energieverbruik wordt verminderd. De lamp is ontworpen om dim- en grootlicht te leveren voor een comfortabel zichtveld.
De U1 heeft een 360° lichthalo rond de scooter voor de veiligheid, zodat voetgangers en bestuurders u 's nachts kunnen zien. Om de veiligheid verder te verhogen, heeft de U1 automatische richtingaanwijzers. De U1 heeft ook gevarenlichten.
De U1 is een echte slimme scooter die verbinding maakt met een smartphone. Alles van batterijbewaking tot GPS tot ritgeschiedenis, de NIU-app houdt de bestuurder verbonden en up-to-date met de verblijfplaats en gezondheid van de U1. De app voorziet in een antidiefstalsysteem dat de bestuurder waarschuwt wanneer de scooter wordt verplaatst. Met GPS is het mogelijk om de positie van de scooter in real time te volgen.
De U1 heeft cruise control, parkeerassistent, een op sensoren gebaseerd veiligheidswaarschuwingssysteem en nog veel meer slimme functies. De scooter heeft een afstandsbediening om de scooter in het donker te lokaliseren en het motorslot te ontgrendelen tot op een afstand van 50 meter.
De U1 is verkrijgbaar in vele kleuren.